A női G pont és az orgazmus 

A női g pont és az orgazmus kapcsolata.

Miért olyan élvezetes az orgazmus? Hogy lehet, hogy a nők többféle orgazmusra lehetnek képesek? És létezik-e a mesés női G pont? 

A női G pont és az orgazmus témája a női szexualitás fontos és izgalmas sarokpontja, ami nőket és férfiakat egyformán izgat. Alábbi cikkünkben ezt járjuk körbe.

A női G pont történetéről 

 A nők szexualitását érintő kutatások elsődleges célpontja hosszú ideig a női G pont volt. A női G pont kifejezést először a múlt század második felében használták. A német szülész-nőgyógyász, Ernst Gräfenberg után lett elnevezve. 1950-ben megjelent tanulmányában Gräfenberg egy, a hüvely elülső falán található erogén zónát fedezett fel.

 

Vizsgálatai szerint szoros kapcsolatban áll a hüvelyfal túloldalán futó húgycső helyzetével. Későbbi vizsgálatok rengeteg idegvégződést, összefutó véreret és a női prosztata mirigy maradványainak komplexumát tárták fel ugyanezen a területen. A vizsgálatok ebből arra a következtetésre jutottak, hogy a nők bizonyos része erőteljes orgazmus élményt élhetnek át a női G pont stimulálásának hatására. Ráadásul különösen azok, akik erős medencefenék izmokkal rendelkeznek.

 

A női G pont izgatása az egyik legélvezetesebb dolog

 

Az 1950-es évek vége felé egyre több információ szivárgott ki a női G pontról, s a korszakban egyfajta „varázsgombnak” tekintették a hüvely elülső oldalán. Egyre több szerelmespár fordított időt és energiát ennek a pontnak a megtalálására. Sajnos sok esetben eredménytelenül. Mindeközben egyes feminista mozgalmak azt állították, hogy a női G pont körüli nyilvánosság csak a férfiak kísérlete. Azonban az 1960-as és 1970-es évek szexuális forradalom hatására a hangsúly a női orgazmus kapcsán a csiklóra vándorolt.

A női G pont körüli tudományos vita

A női G pont létezésének alátámasztására vagy cáfolására rendelkezésre álló bizonyítékok rendkívül kis számban fellelhetőek. Egy tanulmány, amely feltehetőleg cáfolja a női G pont létezését, egyetlen nő MRI-vizsgálatán alapult. A vitát tovább bonyolítja, hogy nincs egységes terminológia a női nemi szervek belső részeire. 

Úgy tűnik azonban, hogy vannak fizikai különbségek azon nők között, akik azt állítják, hogy képesek a hüvelyi orgazmusra és azok között, akik nem képesek rá. Egy 2008-ban publikált tanulmány szerint azok a nők, akiknek sikerült megtapasztalni a hüvelyi orgazmus gyönyörét, vastagabb szövetterülettel rendelkeznek a hüvely és a húgycső közötti térben. 

Akkor arra a következtetésre jutottak, hogy ez lehet a bizonyíték a női G pont létezésére. A tudósok vitatni kezdték az elnevezést, miszerint a női G pont valamilyen gombszerű „testrész” vagy képlet létezésére enged következtetni, amely vagy van, vagy nincs. Ugyanakkor senki nem tudta még egyértelműen leírni ezt a részt a női testben.

Tehát, ha a női G pont nem egy gomb, akkor mi más lehet? Egyre több kutató nyilatkozik úgy, hogy a válasz a csikló létezésében és működésében keresendő. Bár a legtöbb ember számára a csikló csak egy borsó alakú bimbó a bőrfelszín alatt, a legfrissebb MRI-vizsgálatok eredményei szerint sokkal többről van szó. Ez egy nagy, akár 9 cm hosszú szerv, amely a húgycső mellett, a hüvely külső oldalán a medence belsejében kígyózik.

Ez a tudományos komplexitás talán magyarázat lehet arra, miért olyan nehéz bizonyítani vagy cáfolni a női G pont létezését.

Fontos tudni, hogy egyáltalán nem könnyű elszigetelten stimulálni a hüvely elülső falát, ahol ennek a speciális képletnek a létezését sejtik, a stimuláció sokszor ugyanis eléri a hüvelyt, a csiklót, sőt akár a húgycsövet is.

Péniszméret és a G pont

Ahányfélék vagyunk, mi nők, annyiféleképpen vélekedünk arról a kérdésről, vajon van-e összefüggés partnerünk péniszmérete és az általa okozott élvezet intenzitása között.

Sokan úgy vélik, igazából csak a méret a lényeg, míg mások szerint mindegy mekkora a szerszám, a legfontosabb, hogy jól használják. 

A nők orgazmusa egy nagyon érzékeny kérdés. Bár a megfelelő simogatás vagy izgatás hatására egy nő olyan extázisba kerülhet, hogy néhány pillanatra megszűnik számára a világ, ugyanilyen könnyen fájdalmat és frusztrációt is átélhet. 

Ahogy a tudományos kutatásokból kitűnik, a nőknek sokféle útja lehet az orgazmus megtapasztalására. Legyen szó hüvelyi stimulációról, csikló stimulációról vagy mindkettőről egyszerre. Egyes tanulmányok szerint a női nemi szervek különböző régióiból, sőt akár a mellbimbókból származó stimuláció mind ugyanarra az agyi régióra hatnak, bár kissé eltérő területeken. Ebből következik, hogy ahányan vagyunk, annyiféle orgazmusra vagyunk képesek.

Mindez arra is magyarázat, hogy a hüvelyi, klitorális és egyéb erogén zónákat érintő stimuláció kombinációja miért eredményez erőteljesebb, intenzívebb érzést.

Mindezek alapján a legfontosabb üzenet a következő: ha nőként valamilyen módon nem vagy képes a csúcsra jutni, ne rögtön magadban vagy párodban keresd a hibát, hanem kísérletezz.

Miért jó a G-pontos vibrátor?

A G-pontos vibrátor nevéből következtethetünk a funkciójára is: kifejezetten a G-pont stimulálására tervezték. De pontosan mi különbözteti meg a G-pontos vibrátort a felnőttjátékok piacán előforduló többi játékszertől?

A G-pontos vibrátor általában egy hosszabb méretű játék, esetenként nagyobb csúccsal rendelkezik, ezzel elérve az elérhetetlent. Behatolásra szánták, de nem hatol teljesen mélyre (ellentétben a dildókkal, amelyek általában nagyobb hosszúságot és mélyebbre hatolást biztosítanak). Egyes G-pontos vibrátorok akár csiklóizgató funkcióval is rendelkeznek, hogy megtapasztalhasd a dupla élvezetet.

Beszélgess partnereddel, akár egy nuru masszázs vagy a gésa golyó használata segíthet új élményeket csempészni az intim együttlétekbe. Fontos tisztában lenned azzal, ha vagy nem képes a hüvelyi orgazmusra, vagy még nem tapasztaltad meg a női G pont nyújtotta feltételezett örömöket, nincs veled semmi baj. Kísérletezéssel, próbálkozással nagy eredményeket lehet elérni.


Kapcsolódó bejegyzések